Al Sharisa
 

8. srpna 2009 - Vytrvalostní dostih Vilémov

V sobotu jsme se účastnili vytrvalostního dostihu ve Vilémově u Golčova Jeníkova. Protože se letos dotih konal o 2 měsíce dřív, tak místo mzaru a sněhu bylo horko.

Musím říct, že se mi dostih maximálně líbil. Sešla se nás tam super parta a byla výborná nálada. Přijel nás podpořit dokonce i Denis.

Trasa byla dobře zvolená ve stínu lesa, krásně značená a celý dostih byl organizačně výborně zajištěn. (Jenom Halušek bylo zase málo - než jsem se rozhoupal, tak už nebyly. ;-) ).

Výsledky byly také až nečekané:

Kája s Kevinem v závodě na 80 km protriskala cílem a obsadili 2. místo asi o délku koňské hlavy. K tomu všemu ještě získali veterinární cenu kondice a Kája ještě cenu nejmladšího jezdce ve vyšší soutěži.

Já s Alexandrem jsme pěkně projeli 40 km a umístili jsme se na 8. místě. Na to, že na přípravu nebylo příliš mnoho času, tak Alexandr způsobně cestoval ve vozíku, ve veterinách se choval jako starý mazák, za což nás pan doktor Dvořák pochválil a vetšinu prvního kola vedl vetší skupinku jezdců. Myslím, že z něj bude dobrý koník.

Terezka s Al Sharisou projeli 40 km v pěkném tempu, za což obsadili krásné 5. místo v soutěži "Z" a zároveň 1. místo v šampionátu pětiletých koní.

Webdesign by Petr Hladiš alias Sokol(ík)